Skąd się biorą przebarwienia?

Jednym z powszechnych problemów skórnych, z jakimi zmagają się kobiety są przebarwienia. Powstają one w wyniku nadmiernej produkcji melaniny, która  chroni komórki naszej skóry przed uszkodzeniem. Najczęściej występującymi przebarwieniami są te pozapalne (powstające zwykle po zmianach trądzikowych), genetyczne (jak piegi) i posłoneczne. Częstym zjawiskiem jest pojawianie się zmian na skórze w okresie ciąży, kiedy w organizmie kobiety powstają zachwiania hormonalne.

Warto pamiętać, że istnieje szereg różnych substancji, które mogą działać fotouczulająco w kontakcie z promieniami słonecznymi. Należą do nich min. Niektóre z leków moczopędnych, nasercowych, przeciwbakteryjnych, cytostatyki, tabletki antykoncepcyjne, zioła jak arcydzięgiel, nagietek, rumianek, bergamotka, skrzyp polny. By prawidłowo chronić naszą skórę, w okresie wiosenno-letnim należy stosować filtr przeciwsłoneczny z faktorem ochrony SPF. Minimum 30, który zapewni nam właściwą ochronę.

Jeśli problem jest zaawansowany, to warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który dobierze odpowiedni sposób leczenia. Usunięcie przebarwień wymaga często dłuższej kuracji u kosmetologa lub dermatologa przy pomocy mikrodermabrazji, laseroterapii, peelingów chemicznych lub odpowiednio dobranej farmakoterapii.

W trakcie leczenia warto wspomagać się dodatkową pielęgnacją domową, która zwiększy skuteczność w niwelowaniu przebarwień. Warto stosować maseczki wybielające, które rozjaśniają cerę oraz sprawiają, że jest świetlista i pełna blasku. Przykładem może być  Mediheal I.P.I Maska ampułka wybielająco-odmładzająca, o wysokiej zawartości glukozydu kwasu askorbinowego, będącego aktywną formą witaminy C, o działaniu wybielającym, antyoksydacyjnym i uszczelniającym naczynia krwionośne. Zawiera również ekstrakt z korzenia morwy białej, który ma właściwości rozjaśniające skórę oraz zapobiega pojawianiu się na niej kolejnych zmian na skórze. Kolejnym przykładem jest Capsule100 wzmacniająca maska 2-etapowa z glutationem. Glutation chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz likwiduje przebarwienia i plamy sprawiając, że skóra jest promienna i wygładzona. Dodatek ekstraktu z lukrecji chroni dodatkowo skórę przed promieniowaniem UV.