Jak walczyć z przesuszoną skórą?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twoja skóra wciąż jest przesuszona i ściągnięta? Poza uwarunkowaniem genetycznym czy chorobowym, często szkodzimy same sobie. Wypijamy w pośpiechu kolejną kawę, zajadając ją szybką kanapką, zapominając nawet o porannym użyciu kremu… Nasza skóra będzie wycieńczona, odwodniona oraz pozbawiona wielu składników odżywczych, dlatego „odwdzięczy” się szorstkością, przesuszeniem i szybszym pojawianiem się zmarszczek. Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim nawadniaj się. Wyrobienie sobie nawyku picia 1,5 litra płynów dziennie szybko przysłuży się Twojej cerze. Unikaj opalania się, ponieważ słońce degraduje włókna kolagenu i elastyny przyspieszając starzenie się i pojawianie się przebarwień. Poza względami estetycznymi działa niszcząco na nasze zdrowie, zwiększając ryzyko zachorowania na czerniaka – złośliwego nowotworu skóry. Kolejną rzeczą, o której powinnaś pamiętać jest stosowanie zbilansowanej diety, pełnej warzyw i owoców, która będzie dobroczynnie działa nie tylko na Twoją skórę ale również sylwetkę. Nie zapominaj również o systematycznym używaniu kremów odpowiednio dobranych do potrzeb skóry, gdyż ważne jest nawodnienie nie tylko od wewnątrz ale nie i na zewnątrz.

Kilka razy w tygodniu stosuj również głęboko nawilżające maseczki, które wspomogą Twoją codzienną pielęgnację. Przykładem może być maska Mediheal –  N.M.F maska ampułka nawilżająco-wygładzająca, zawierająca NMF ( Naturalny Czynnnik Nawilżający), który utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia. Dodatek hialuronianu sodu zapobiega utracie wody, dzięki czemu skóra wygląda świeżo i promiennie.  Kolejną maską, której możesz użyć jest Proatin D:NA maska nawilżająco-odmładzająca z kompleksem DNA, o działaniu silnie odmładzającym i antyoksydacyjnym. Zawiera również betainę, która działa przeciwzmarszczkowo i łagodzi podrażnienia, uspokajając wrażliwą skórę.